В понедельник 20-ого ноября в 20.45 часов ЦСКА против Колофантам!

Kontakt: imajor@centrum.cz +420606186474

Co napsal Deník o třetím triumfu v boji o samovar: ZDE !
Co napsal celorepublikový Sport o komandě CSKA: ZDE !
Co psal Deník o komandě CSKA v uplynulé sezóně: ZDE !
...o prvním ročníku turnaje o samovar: ZDE !
... o lítém boji s Kantory: ZDE!

Listopad 2017

Se učit, se učit, se učit!

Čtvrtek v 21:07
Da, tak to už říkal onen konfident německého císaře, který měl prsty v listopadovém puči zinscenovaném za účelem ukončení světové války, o němž jsme se pak léta učili jako o říjnové revoluci, a platí to neustále, vždyť učit se novým věcem je hnacím motorem každého lidského uskupení a komanda s dresy barvy rozkvetlého vlčího máku s vlkem na prsou a někdy i na jiných místech není samozřejmě výjimkou!


Situace se totiž mění každým okamžikem a štěstí přeje připraveným a o tom ví své i politruk politbyra komandy CSKA a tak své ovečky drží neustále na špičkách a to i na těch lingvistických, neboť kdo ví, jaká bude situace, až se Milda vrátí z výletu do Kremlu a okolí!

Málčiky komandy dostávají již delší dobu nominační esemesky v jazyce A. S. Puškina!

Pravda, pro některé ostřílené harcovníky, Kreuzoviče, Jankovcoviče a spol., to žádný velký problém není, neboť ti "bukvy" tahají z rukávu, jako když bičem mrská a dokonce navrhují, aby se mluva L. N. Tolstého stala oficiálním jazykem rudokabátníků a nebyla používaná pouze při technicko-taktické přípravě v rámci předzápasového školení mužstva na politickovýchovné světnici, ale mladí malčici to mají o něco těžší.

Takový ofenzivní lídr, Víznerovič, který ještě tlačívává škamny domažlického lycea, to má o poznání trnitější, ale s nominační esemeskou se dokáže poprat s ivencí sobě vlastní, neboť už si na "bumážku" přemaloval své jméno azbukou a najde li ho ve zprávě na svém dotykáčkáči, vyráží neprodleně směr zimní palác a čeká, až se ostatní kouzelníci s medvědobijkami k němu začnou trousit, jako burlaci k řece Volze!


Přitom je to s tou azbukou tak jednoduché!

Tak třeba tiskace latinkou psané máma se čte v azbuce táta a pak že na tom něco je, stačí se fakt jen učit, učit a zase učit, von ten plešoun měl nakonec asi pravdu, no a vo tom to je!

Soudruzi, kontrolní otázka:

Миру мир je:

a) míru mír,
b) světu svět,
c) mupy mup,
d) světu mír...

Takže málčiky, do příštího mače si pořádně prosvištěte nová slovíčka, budete je potřebovat!

Дядя Ваня

Tрансфербомба?

Středa v 14:58 | Дядя Ваня
Vybuchne přestupová bomba?

Elitní střelec komandy CSKA, Vlastimil Fišerovič, o jehož střeleckém koncertě referujeme níže, byl špehy KGB spatřen s plnou hokejovou polní nedaleko příbramského hokejového stadionu!


Report: ZDE !

Zlé jazyky tvrdí, že do Příbrami byl profesně převelen na základě iniciativy dalšího nejmenovaného ostrostřelce!

Gojda se totiž nejspíš obával, aby ho letos výše jmenovaný čarostřelec nepřipravil o zlatou korunku krále střelců!

Bude borec, který si již v minulosti podmanil např. karlovarskou arénu a to pouze s jednou bruslí, jíst hokejový chlebíček v bývalém království permoníků a uranu?

Toť otázka!

Jenom hodně informování odborníci a milovníci statistik však vědí, že eventuální rudá hokejová stopa z chodské gubernie nebude tou první svého druhu, neboť jeden jedinec současného kádru komandy "v dobách pravěkých týhle hry" v uvedené aglomeraci již působil a možná, že ho i na zubem času hodně poznamenaných obrázcích identifikujete.

Bylo to v dobách, kdy Jarka Starka dělávával ještě do hokeje a o koženém slunci ani nevěděl, že vůbec existuje!

U svého hokejoveho dítěte, HC Permon Svatá Hora, vsadil na draft borců do elitní formace, kteří mu měli pomoci na hokejové výsluní.

Tak určitě, takový pořízek by se do obrany hodil, hlavně na Bestie, ale kde je mu asi konec, víme jen, že to byl Maďar, říkal si Imro a trochu víc uměl metat diskem, ale po pravdě, k čemu to může být dobré?

Nutně sháněl střelce, organizátora hry a "metače kotoučů"!

Střelec svůj oddíl chemiků opustit nechtěl, organizátor chtěl raději než hru organizovat chod oddílu a metač kotoučů přešel raději na těžší předměty s větším průměrem a s nimi to dotáhl až na titul mistra světa, no a vo tom to je!

O koho se na snímku jedná necháme na čtenářích, Růžu zakrývajícího si kvůli paparazziům raději obličej, poznáte asi těžko!

Дядя Ваня

Oзеро лебединое!

Pondělí v 23:52 | Дядя Ваня
Na labutí jezero do balšovo těátra?

Dvě první hvězdy mače, ostrostřelec a čapájev, kluci do nepohody!

Ale jděte, ztráta času, vždyť téměř totožný kousek, navíc říznutý pokladem na stříbrném jezeře, sedmi statečnými a majorem Zemanem, se nabízel plnými hrstmi lačným davům v zimním paláci v rámci toho nejklasičtějšího hokejového el klásika, jaké si lze vůbec představit.

Vedení komandy neponechalo nic náhodě a povolavacími rozkazy obeslalo před mačem elitní lajnu koncertních hokejových umělců i destruktivních bitkařů.

Soupeř trápen zraněními a souboji s "vnitřním líným prasopsem ", jak boj s leností nazývají soudruzi ze západního Německa, nebyl početně stoprocentní a tak si v rychlém předzápasovém draftu vybral z řad rudokabátníků elitního střelce, Astalošoviče, který nedávno kožišnatce vyprovodil z ledové plochy znamenají svět kvapíkovým hattrickovým tempem, což chtěl pro tentokrát vůdce smečky chlupatnatců takto eliminovat.


No a mohlo se jít na věc!

Davy šílely, v ochozech se hnala jedna la ola za druhou a napětí ve vzduchu pod střešní konstrukcí zimního paláce by se dalo doslova krájet, nikdo nechtěl udělat první osudovou chybu.

Už, už to vypadalo, že se z předváděného dramatu vyvine ochozy nenáviděná bezbranková dělba bodů, což samozřejmě nenechalo chladným hrajícího politruka politbyra komandy CSKA, který zavelel na zteč s laiky i odborníky podceňovanou lajnou bitkařů, s níž se mu podařilo sérií rychlých výměn neposedného kotouče na jeden dotek z medvědobijky na medvědobijku vylákat výtečného strážce soupeřovy svatyně z jeho hájemství a pumelicí zápěstím rozvlnit síťku za jeho zády!

Tento počin strhl ostatní aktéry k opravdové hokejové vřavě a útoky se valily oběma směry, jak příboj na březích Černého moře.

Střelci začali pálit ostrými a strážci svatyní se tomu snažili zabránit a o tom, že se to borcům v dresech barvy rozkvetlého vlčího máku dařilo opět o něco lépe, svědčí fakt, že na konci mače ukazoval sčot poctivých 8:7 pro tradiční letos téměř neporazitelný výběr hokejových kouzelníků a Víznerovič tentokrát nemusel, jak je jeho dobrým zvykem, rozhodovat v čase 59.59, neboť stačily jeho dvě branky v průběhu měření sil.

Po zápase se v kabině komandy řešilo, co s výtečníky, kteří nedokázali dát gól a to máme již téměř půlku sezóny odehranou, no a jak je to jednoduché, jim předvedl politruk a to teprve v jedenáctém mači a odskočil jim tak nezadržitelně v tabulce střelců, no a vo tom to je!

ЦСКА против Бестыам 8:7

Состав команды ЦСКА против Бестыам:
Мамулин - Волфик, Янковец - Майор, Фронк - Гойда, Визнэр, Кройц - Асталош, Шпирк, Патак

Заброшенные шайбы команды ЦСКА против Бестыам:
Майор, Гойда 3, Визнэр 2, Кройц 2

Следующий мач команды ЦСКА против Колофантам!

Дядя Ваня

Pазделeние точek в передвечер юбилеа большой октябрской!

7. listopadu 2017 v 21:18 | Дядя Ваня
Да! V předvečer velké říjnové se k nelibosti politbyra komandy CSKA dělily body!

Tak určitě!
Málčik Pelejovič vzal jubilejní mač opravdu vážně a do čemodánu si přibalil tomu odpovídající medvědobijku!

V předvečer převratného milníku, který otřásl světem a který údajně už neslaví ani v zemi samotné, kde zítra znamená již předevčírem nebo tak něco, změřili své aktuální síly málčiky komandy a posledně zhrzenými zástupci hokejové periferie!

Ona samotná říjnová je opředená mnoha nejasnosti, neboť jak tomu rozumět jinak, než že původním záměrem "intrikánů" bylo zmátnout zkostnatělý carský režim, který mimochodem od revoluce únorové proběhnuvší v březnu po abdikaci cara vlastně již ani neexistoval, no a konfident Uljanov představující se jménem Lenin placený přímo německým císařem zosnoval puč mimo jiné ve spolupráci s Gruzíncem Džugašvilim, jemuž jsme po druhé světové válce postavili na Letné největší pomník v Evropě, tedy Stalinův, abychom ho po jeho smrti zase zbourali, tedy puč, o němž v onen den vědělo jen pár set zainteresovaných a přímo se ho účastnících, no a aby se to nepletlo, proběhla tato říjnová "revoluce" až v listopadu, no a pak se v tom orientuj!

Ale neboj, neházej hlavu ani medvědobijku do žita, před příštím mačem proti Bestiím si to ještě jednou pořádně probereme!

Co bylo, bylo, v současnosti tlačí komandu kaljopka jinde, disciplína, oddanost a hlavně věrnost jsou v poslední době v řadách rudokabátníků tuze vzácné zboží!

Vždyť jak rozumět tomu, že soupeř z periferie dokáže přímo v rámci zahřívání organizmů na ledové ploše na správnou provozní teplotu draftovat z řad komandy hned trojici kouzelníků s gumou, tedy černou a hodně tvrdou, ne tu co myslíte vy!

Známá dvojice dezertéru Fronk a Jankovec, zas až takový údiv, vzhledem k tomu, že už jim v periferii vedení jedné nejmenované estéesky přidělilo záhumenky, na tváři zdrceného politického vedení rudé jízdy nevyvolalo, ale fakt, že se za řádek brambůrů a pytel ječmene nechal zlomit i Arkádij Paidar, dostalo politruka opravdu do kolen!

Co s těch Arkádijových děti vůbec bude, budou li následovat svůj největší vzor, tohle si opravdu Čuk ani Gek nezaslouží!

I bez uvedených přeběhlických opor však maladci dokázali vzdorovat a to zejména díky poctivé obranné práci trojice defenzivních kouzelníků, z nichž třeba takový Kreuzovič jako přídavek pro ochozy občas ukázal i onu slavnou Nepelovu piruetu, s níž tento borec dokázal vybojovat zlato na olympiádě v Sapporu!

Ochozy reagovaly mexickou vlnou, ale Hoffmanna a spol. tento vícekrát opakovaný kousek nechával chladným a tak létaly šajby za Mamulinova záda jako na běžícím pásu!

Naštěstí útočná vozba vyztužená konečně i o bojovníka Astalošoviče, který se před mačem na radu vedení politbyra do nějakých větších věcí, jako vaření čaje a podobným jeho životu nebezpečným činnostem, nepouštěl, začala v závěru řadit vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň, s nímž měla přetížená defenzíva soupeře a to zejména v místech, kde operoval vejminkář Fronk, problémy a tak se není moc čemu divit, když v čase 59.59 srovnal účet zápasu, kdo jiný, než Víznerovič, na konečných 7:7.

Nakonec byly spokojeny oba tábory, což stvrdili pozápasovým podáním ruky, no a vo tom to je!

ЦСКА против Колофантам 7:7

Состав команды ЦСКА:
Мамулин - Волфик, Кройц, Штеинбрыкер - Гойда, Визнэр, Асталош - Майор, Пелей, Патак

Заброшенные шайбы команды ЦСКА:
Пелей 3, Визнэр 2, Штеинбрыкер , Гойда

Следующий мач команды ЦСКА против Бестыам!

Дядя Ваня