Zápasy každou středu od 21:15!

Jsme i na fb CSKA Domažlice!

Kontakt: imajor@centrum.cz +420606186474

Hledali-li by málčiky komandy práci, tak jen u odborníků z Dotika, více: ZDE!

Málčiky komandy by si na bázu vzali skříňky a ponky pouze od firmy Metalsteel GmbH!

Co napsal Deník o třetím triumfu v boji o samovar: ZDE !
Co napsal celorepublikový Sport o komandě CSKA: ZDE !
Co psal Deník o komandě CSKA v uplynulé sezóně: ZDE !
...o prvním ročníku turnaje o samovar: ZDE !
... o lítém boji s Kantory: ZDE!

Leden 2016

Hаконец, все точки!

26. ledna 2016 v 21:10 | Дядя Ваня
Да! Body se konečně dostavily a to ne ledajaké!

Nasbírat s takovými těžkými soupeři 6 bodů za pouhopouhý jeden prodloužený víkend není nikterak jednoduché!

Ale postupně!

Nejprve se tvrdé jádro komandy pustilo do šibřinkové vřavy s cílem bojovat o mety nejvyšší a aby dostatečně rozložilo své síly, nepustilo se na tenký led jedné hromadné masky a pokusilo se cenné body vybojovat na více frontách!

Když se daří, tak se daří, mohli si v sobotní podvečer kolem půlnoci říkat málčiky CSKA těsně po vyhlášení umístění masek, neboť ostrostřelci Volfík s Vlčkem s krásnou maskou těhotných nevěst vydřeli bronzové medaile, zatímco zástupci 1. chodské v řadách komandy, Hojda s Fišerem, vystoupili na stříbrný stupínek s maskou gangsterů.


O metu nejvyšší se popral a to úspěšně, kdo jiný než politruk politbyra komandy s malebnou maskou starého člena hnutí Hippies, i když si mnozí mysleli, že se jedná o plukovníka Kaddáfího.


Nabuzena tímto nemalým úspěchem nastoupila rudá mašina v zimním paláci na ledovou tříšť znamenající svět, aby v pondělním večerním mači poměřila své aktuální síly s nevyzpytatelnými Kolofanty!

Hrálo se opět, jak se říkává, od podlahy!

Konečně sborná neobdržela branku hned v prvním střídání a naopak šla po dlouhé době jako první do vedení!

Hrál se pohledný svižný hokej a skóre se přelévalo jako na houpačce, pak však musel ze zdravotních důvodů odstoupit jeden ze základních stavebních kamenů elasticky hrající defenzivy, stále ještě slepými střílející pokladník Fišerovič, načež se musely přeskupit šiky a hra přestala mít onu pověstnou lehkost občas i pravidelného tikotu ruských hodinek paběda a soupeř začal pomalu, ale jistě obracet kolo dějin na svou periferní stranu.

Osud zápasu za překvapivého stavu 10:8 pro borce v rudých bundoškách měl ještě ve své medvědobijce sám hrající politruk, když chytře vystihl chybnou rozehrávku v mezikruží a sám se řítil na vyděšeného strážce soupeřovy svatyně a asi se již neměl dívat na střídačku soupeře, kde zahlédl vlastně již kmenové spoluhráče Nutellajnena s Tomáškem, jak ohryzávají své rukavice a představa, jak jdou jako před měsícem domů s brekem, ho natolik vyvedla z jinak ledového klidu, že pálil místo do odkryté strany klece do vratárovýbch betonů!

Následující pětiminutovka stačila výše uvedeným borcům k tomu, aby překlopili výsledek na stranu kouzelníků s černou gumou z nedaleké periferie!

Až později se ukázalo, že zabróšené šajby těchto borců neměly pravděpodobně platit a to v případě prvního pro nedovoleně rychlé klamání soupeře a u druhého se zase jednalo o několikrát překročenou maximální povolenou rychlost a to i v oblouku, ale na to se bohužel již statistici sportovních redakcí murzylky a zemědělských novin ptát nebudou!

ЦСКА против Kолофантам 10:11

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Кройц, Фишер - Mайор, Фронк - Клинг, Пелей, Патак - Гойда, Шпирк, Палацкий - Пайдар, Влчек

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Пайдар 2, Гойда 2, Шпирк 2, Клинг 2, Палацкий, Влчек

Příštím mačem je středeční boj proti Bestiím!

Дядя Ваня

Oчки были в пределах досягаемости.

21. ledna 2016 v 21:24 | Дядя Ваня
Да! Body byly tentokrát opravdu na dosah!

Stačilo jen natáhnout pořádně medvědobijku a pak je slíznout jako sladkou smetánku.

No nic, snad to klapne příště.

Malčiky byli tentokrát ne tak odevzdaným soupeřem jako v předchozích měřeních sil a šli od počátku mače za vytouženými body jako ona bájná sibiřská medvědice po čerstvoučké strouhance.

Vedení komandy mělo tentokrát příjemnou starost, muselo tedy zájemce spíš odříkávat, než je na poslední chvíli nahánět jako bača do ohrady své ovečky a tak musel dokonce poslat horské myslivce od levého břehu říčky Regenu domů již od železné opony, i když už měli vyřízené nezbytné celní formality!

Inu KAHL nemuže hrát každý a navíc, kdy se mu zachce!

Politické vedení nechalo tentokrát odpočívat osvědčené borce základu a vytáhlo si pár nadějných jedinců z kolofantí farmy a hned se ukázalo, že až se začnou lépe pohybovat (Tomáškovič) a trochu lépe pracovat s holí (Nutellajnen), mohli by se stát do budoucna opravdovým přínosem.

Na doplnění smečky Bestií skautskou omladinou z oddílu mladých svišťu (Blažek a spol.) bylo nuceno politické vedení rudé mašiny reagovat obdobnou omlazovací kúrou a tak téměř do poslední kusovky vybralo líheň předáka nejmenované strojní traktorové stanice a vedle zkušených mazáků vyslalo do hry i špirčí hokejový potěr!

Z archivu KGB...

Ukázalo se, že oboustranné nasazení výše jmenované pokrokové hokejové mládeže přineslo jiskru a nasazení a v zimním paláci se hrál jeden z nejsvižnějších mačů základní skupiny inkontinentální agrární hokejové ligy poslední doby.

Vyrovnaný duel rozhodl asi výkon brankářů, který měl na obou stranách vysoké parametry, ale vratár v dresu barvy rozkvetlého vlčího máku ke konci mače přece jen párkrát lehce zachyboval, čehož se jeho protějšek na druhé straně vyvaroval a to asi vychýlilo onen pověstný jazýčem na misce vah!

Bohužel ostrý dubový kůl do rudého hokejového srdce rozhodující brankou vrazil vlastně odchovanec komandy, Steinbrücker, zapůjčený za butylku stalinových slz, již vedení maladců bohužel ještě nevidělo, když si nečekaně nahodil touš před klec v osudovou chvíli lelklujícího Mamulína a pouze ledabyle pokrytý betonem ho poté doklepl do síťky svatyně!

Střelecky se konečně chytil i finský démon Nutellajnen, ale dosáhl pouze quattricku, neboť při taktické poradě umělo vedení komandy napočítat v jeho rodném jazyce pouze do čtyř, když plánovalo jeho vstřelené branky.

Na archivním snímku z akce pro mladé začínající hokejisty Komanda hledá nové talenty...

Do příště si tak vedení bude muset slovní zásobu doplnit alespoň do deseti a už by to s nějakým tím plným bodovým ziskem mohlo konečně vyjít!

Solidně mu navíc hattrickem asistoval rtuťovitý Tomáškovič.

ЦСКА против Бестыам 8:9

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Кройц, Замечник - Шпирк Мира, Шпирк Лудва - Майор, Янковец - Клинг, Гумл, Патак - Томашек, Шпирк Михал, Нутеллайнен - Влчек, Пелей, Палацкий

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Нутеллайнен 4, Томашек 3, Гумл

Výsledek na vedení Traverzovovy divize komandou zatím stále nic nemění, na druhém až třetím místě jsou Kolofanti s Bestiemi!

Příštím mačem je pondělní El klasico s Kolofanty od 21.30 na ledě!

Дядя Ваня

Ox! Из ада счастье!

12. ledna 2016 v 21:40 | Дядя Ваня
Da! Z pekla štěstí měli opět nabuzení Kolofanti v klasickém mači proti komandě v potemnělém zimním paláci o promrholené nevlídné noci, neboť jim za záda v ne zrovna nejoslnivější formě čapajícího Mamulína padalo téměř všechno, co bylo oním směrem medvědobijkami po ledě létajících borců z periferie vysláno!

Naproti tomu kouzelníci s holemi v bundoškáhch barvy krve světového proletariátu dlouho nemohli rozlousknout přístupový kód k průniku do klece výtečně lapajícího strážce kolofantí svatyně a poprvé se jim to podařilo až za hrozivého stavu 0:6 ve prospěch brilantně koncertujícího soupeře!


Maladci konečně nastoupili pouze s vlastními lidskými zdroji nepočítáme-li již zdomácnělé zápůjčky Pajdaroviče a přeshraničního Klingoviče a tak si vedení slibovalo, že se bude hrát pořádně od podlahy, resp. od ledu, což se nakonec také stalo, ale v podání borců na druhé straně pomyslné barikády!

Hlavní vedoucí plechové kavalérie měl pro tentokrát připraveny dvě zahajovací varianty, ale poté, co se dozvěděl, že v řadách burlaků bude tentokrát absentovat Ondra Blažkovič, rozhodl se pro variantu brod s holí a cep nechal jako nepotřebný raději v šatně.

Říká se, že dobří holubi a špatní hokejisté se vracejí, což neplatí v případě tolik očekávaného návratu malčika z nejmalčikovatějších, Forsteroviče, na němž tříletá herní pauza způsobená nuceným pobytem na báze nebyla téměř znát.


Mohl by se tedy stát do budoucna i součástí elitního přepadového bitkařského komanda Tomáškovič - Forsterovič - Nutellajnen, pakliže prvně jmenovaný začne trochu víc jezdit a posledně jmenovaný méně toporněji pracovat s holí!


Za komandu promluvili střelecky bohužel jen proklatě nízko držené medvědobijky fotbalových starogardistů, což bylo na rozjeté hokejové letce z periferie proklatě málo a tak není divu, že zástupce sedmé velmoci ze sportovní rubriky komsomolské pravdy napočítal celkový věrohodností výše citovaného listu podložený sčot 14:4 v neprospěch aktuálních lídru Tarasovovy divize dle přepočtu koeficientu z Mendělejevovy tabulky prvků!


ЦСКА против Kолофантам 4:14

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Бомбалa, Фишер - Mайор, Янковец - Гумл, Форстер, Пелей - Гойда, Boлфик, Палацкий - Пайдар, Клинг, Патак

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Гойда 2, Палацкий, Бомбалa

Příštím mačem je středeční el klásico proti Bestiím!

Дядя Ваня

Bремена меняются!

7. ledna 2016 v 21:01 | Дядя Ваня
Да! Časy se mění a to nejen v textu šlágru 60-tých let v podání tria Golden Kids, ale i na ledové ploše znamenající hokejový svět v zimním paláci chodské gubernie!

Byly časy, kdy rozjetá komanda za celý rok nepoznala porážku nebo maximálně jen v počtu, že by je spočítal mistr na pile po padesátileté praxi a to lehoulince na prstech jedné ruky!

V ne tak dávné minulosti se objevila partička rybníčkářů okolo hokejového zběha Gájka a dostávala v prvních kláních zle do kožichu od borců v bundoškánch barvy světového proletariátu, což se po té, co znatelně obměnila svůj kádr, vyrovnalo a v poslední době je vítězstvích komandy nad bestiálními krasobruslaři s proklatě nízko drženými medvědobijkami méně než onoho pověstného šafránu.

Přestávalo-li se mužikům dařit herně, zbývávala vždy ještě poslední šance vše jaksi lehce vyretušovat na webových stránkách a mediální realitu malinko překlopit na svou stranu, samozřejmě ne takovým násilným způsobem jako to činívává informačně propagandistická havlistická smečka z krkavčích hor, neboť ta to musí mít tak nějak v genech nebo pod kůží, ale lehonká korekce průběhu mače či vylepšení výsledkového sčotu nikdy nezaškodí, ale v poslední době i na tomto mediálním poli dík nebývalé literární ofenzivě Jirky "Homéra" Vencla začíná politbyro komandy CSKA šlapat vodu i zde, neboť plasticita posledních zpráv ze zimního paláce na facebookových stránkách Bestií vyvolává ve čtenáři pocit, při němž je doslova vtažen do hokejového víru sportovního dění!

Není těžké na základě patentově ochráněné sportovní terminologie zjistit, odkud invenční vítr vane, ale je jasné, že v posledním době bývává tento borec líbáváván múzou nejen sportovní, ale možná dokonce i častěji tou literární!

Již je na něm i lehce patrný nebezpečný spisovatelský syndrom, kdy po nějaké solidní akci svých spoluhráčů zcela ztrácí zájem o hru a hlavou se mu již honí formulace právě uplynulého sportovního dění a více než na další přesnou šajbu do své hole se v duchu těší na namodralé světlo kamaráda z nejvěrnějších, monitoru počítače a s lehkým úsměvem na rtu si v duchu sumíruje nějakou tu veselou formulaci výkonu svého spolubojovníka, následkem čehož sice ubývá bodů v kanadském bodování v přímě úměře s příbýváním liků pod komentáři ze zápasů, čehož nejlepším příkladem je informace právě o posledním měření sil obou tradičních soupeřů!

Foto z archívu CSKA...

Nebýt toho, že vypomohli borci jako Šeba, Pejsar a Pajdar a že vedení soupeře zprostředkovalo plejery Dubského s Koncaiem, byla by vzhledem k mnoha zraněním, nemocem apod. komanda více než nekonkurenceschopná, čemuž se její vedení celodenní managerskou prací snažilo zabránit a tak také vstupovala do mače s tím, aby neinkasovala ostudných dvacet kousků jako posledně a nakonec byla ještě ráda i za výsledek 4:12, za nějž by byli burlaci ještě před dvěma lety posíláni na Sibiř nejméně na půl roku!

Ale jak již bylo avízováno v úvodu tohoto komentáře, časy se mění, bohužel ne ve sportovní úspěch komandy!

O čtyři zabróšené šajby v kleci za zády výtečného Kouřila se podělili rození kanonýři Pajdar s Vlčkem a debakl alespoň kosmeticky upravili!

Foto z archívu CSKA...

Příštím mačem je pondělní el klásicový duel proti Kolofantům, který skončil posledně v tratolišti rudé krve!

ЦСКА против Бестыам 4:12

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Пейсар, Шэба - Концай, Кройц - Пайдар, Дубский, Пелей - Гойда, Boлфик, Влчек - Майор

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Влчек 2, Пайдар 2

Дядя Ваня

Ox! Бронзовый новый год!

3. ledna 2016 v 12:34 | Дядя Ваня
Да! Nový rok začal pro málčiky komandy CSKA bronzově!

V pozdní sobotní večer, dne 2. 1. 2016 se konal za účasti teamů Beastie BOYS, HC SKP Domažlice, CSKA Domažlice a Mad Hogs 1. ročník Novoročního mezinárodního turnaje FINAL 4 a to na základě obrovského zájmu masmédií, přínosu rozvoji sportu a tlaku ze strany sportovní veřejnosti po úspěšném nultém ročníku turnaje "O berlu mrazilku", který proběhl v roce 2014.


Na recepci ZS proběhlo za asistence sličné hostesky a kapitánů všech zúčastněných nervydrásající losování přímo z čepice zástupce komandy CSKA, které bylo pro jejího politruka uspokojivé jen z části, neboť cílem bylo být nalosován jako první a mít i první šatnu a nemuset tak zbytečně tříštit síly zdlouhavou chůzí do šaten, což klaplo na výbornou, horší to již bylo s úvodním soupeřem, kterým byly pořádající Bestie a i když měly jako organizátoři v upoutávce na turnaj vepsáno "Zahrát si hokej v rámci FAIR PLAY, bez zranění, konfliktů s cílem udělat si žízeň a protáhnout se po Vánocích", je jasné, že ostřílení harcovníci dokázali mezi řádky číst něco ve smyslu "Je to náš turnaj, který si pořádáme a který si také vyhrajeme!"


Politruk komandy měl se sestavováním konkurenceschopné vozby nemalé problémy, neboť v současném dvacetičlenném kádru se našlo pouhopouhých pět jedinců schopných zkřížit své medvědobijky se slovutnými soupeři na turnaji!

Značná část byla limitována zraněními, pracovními povinnostmi, účastí na nudné rodinné rekreací nebo měla jen problémy, jak říkají sousedé z druhé strany železné opony "Den inneren faulen Schweinehund zu überwinden", tedy překonat v sobě a to zejména po Vánocích toho líného svinského psa, což není opravdu vůbec jednoduché!

Došlo tedy, ač to komanda sama kritizuje při pořádání svých turnajů a na jaře tomu nebude zcela jistě jinak k draftování v nižších regionálních domácích i přespolních ligách a tak se podařilo zajistit několik hokejově zajímavých kusovek, jejichž přítomnost zvedla konkurenceschopnost rudé mašiny a do turnaje New Year Final 4 přinesla i masy diváků tak toužebně očekávanou kvalitu!

Kdyby chodil Mamulín po šajbách jako po výtečném Kupčíkově steaku, nemusela komanda možná podupávat pouze na bronzovém stupínku!

Draftovaným borcům patří ještě jednou očeň bolšaja sabaka!

Do semifinálového boje vstoupili mužici s dresy barvy krve světového hokejového proletariátu bez bázně a hany a zamkli zkoprnělého soupeře do jeho obranné ulity a zabróšení šajby bylo jen otázkou času.

Pak přišlo pár hvězdných vteřin na turnaji hlavního herního esa mužiků, Mildy Kupčíků, které po sporném výroku sudího a pár zdvořilostních frázích uzavřelo své učinkování pod světly ramp a přesunulo se do chladivé sprchy, kam bylo svým již asi celoživotním kamarádem s píšťalkou vykázáno!

Před středečním mačem je již domluvena hodinová seance s klubovým psychologem I. P. Pavlovem!

O chvíli později ulétl superexpres a centr mezinárodní maďarsko-bavorsko-finské lajny, jejíž filigránská kombinační spolupráce vázla vlastně jen na několika málo jazykových bariérách, Marco Büttner a přivedl burlaky do vedení, které v závěru eliminoval z téměř nulového úhlu bestiální Kurek a když soupeř těsně před koncem strhl vedení po klasické trmě vrmě před Mamulínovou klecí, bylo jasné, že dalším bojem komandy bude finále útěchy, v němž půjde nejen o čest, ale i o bronz!


ЦСКА против Бестыам 1:2 (1:0)

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Кройц, Фишер - Mайор, Янковец - Когел, Бор, Пейсар - Нутеллайнен, Бытнэр, Палацкий - Йиранек, Купчик

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Марко Бытнэр

V boji o třetí nejvyšší příčku v novoročním turnaji nastoupili vyznavači ortodoxního ruského hokejového stylu proti hernímu překvapení turnaje, šíleným prasatům z Kouby, což je přesný překlad anglického názvu týmu a bavorského místa jeho působení, která potrápila v boji o další směřování v turnaji jednoho z papírových spolufavoritů, SKP Domažlice, když podlehla po dechberoucím boji 0:2.

Komanda šla sice do vedení, které však urputně bránící a na smrtící kontry spoléhající Hogs dokázali otočit na svou stranu, když pak přišla silová vsuvka politruka politbyra CSKA "komandír geroj geroj Čapájev byl vsjo vremja v pjeredi", za níž následoval dvouminutový trest pro oba aktéry, což nahodilo zejména motory rudých migů, na jejichž rychlost neměla znavená prasátka již co nabídnout a tak musela sklonit hlavu před mužiky, kteří nakonec otočili kormidlo dějin na svou stranu a zaslouženě tak vydřeli bronzový stupínek!

ЦСКА против Мад Гогс 5:3 (3:2)

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Кройц, Фишер - Mайор, Янковец - Когел, Бор, Пейсар - Нутеллайнен, Бытнэр, Палацкий - Йиранек

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Бытнэр 2, Бор, Нутеллайнен, Когел

Ve finále si po přetěžkém boji poradili borci z SKP s pořadatelským týmem 2:0 a připravili tak Jirkovi "Homérovi" Venclovi další bezesnou noc, přesto právě jemu patří velký dík za pořadatelství turnaje a za pozvání na něj a jen doufáme, že jsme svou účastí jeho kvalitu nesnížili!

Příštím mačem je opět el klásico proti semifinálovému soupeři na výše uvedeném turnaji, Bestiemi Boys, ve středu od 21.15 na ledě!

Дядя Ваня