Zápasy každou středu od 21:15!

Jsme i na fb CSKA Domažlice!

Kontakt: imajor@centrum.cz +420606186474

Hledali-li by málčiky komandy práci, tak jen u odborníků z Dotika, více: ZDE!

Málčiky komandy by si na bázu vzali skříňky a ponky pouze od firmy Metalsteel GmbH!

Co napsal Deník o třetím triumfu v boji o samovar: ZDE !
Co napsal celorepublikový Sport o komandě CSKA: ZDE !
Co psal Deník o komandě CSKA v uplynulé sezóně: ZDE !
...o prvním ročníku turnaje o samovar: ZDE !
... o lítém boji s Kantory: ZDE!

Říjen 2015

Cорок!

28. října 2015 v 14:08 | Дядя Ваня

Да! Jedno z tria nejznámějších ruských slovíček, sorok, čemodán a sabáka, tedy čtyřicet, kufr a děkuji, no a přesně tolik bylo dva předvečery před státním svátkem slaveným na počest založení státu, který již neexistuje, elitnímu bekovi a ještě elitnějšímu pokladníkovi komandy CSKA, Fišerovičovi, jež obdržel za své nadlidské výkony a to hlavně ty na poli finančním při naplňování čemodánu rublíky od sponzorů na pořizování sad dresů apod. jako poděkování svých standardních výkonů ruskou vodku Ruský standard.


Slavilo se přímo v zimním paláci U Sparťana rudoarmějce, kde zrzavá samohonka a standartní ruská vodka tekly proudem jako masy kalných vod Jenisejem a za výtečně připravenými žebírky se jen zaprášilo a atmosféra revokovala náladu loupežníků z Mrazíka při přepočítávání měďáků od babušky Jagušky.


Jedlo se, pilo se a hodovalo se a jestli je na oblohu vystoupivší Jitřenka z lokálu s ranním kuropěním nevyhnala, sedí tam hrdinové našich stránek dodnes!


Gospodin Kupčíkovič, ještě jednou balšaja sabaka!

Hodování to bylo náramné, takže sportovní agentury téměř ani nezaznamenaly lehoulinké zaškobrtnutí mužiků v klasickém měření sil s původním torzem Bestií doplněných hokejovým výběrem chodské gubernie.

Pravda, i politickému vedení maladců se doneslo, jakou hokejovou sílu vedení Bestií chystá a nominovalo na divokou kartu Nutelajnena a jeho dva hokejové druhy, těm ale při cestě sobím spřežením k zimnímu paláci zvlhl v jejich severských medvědobijkách střelný prach a tak střelecky do mače i přes nesmírnou snahu nepromluvili a jenom doufejme, že obdobně to bude i v el klásicu s Kolofanty i v pondělí, kdy nastoupí na druhé straně barikády!

Nutné je ovšem si chlapsky přiznat, že soupeř byl hokejovější, pohyblivější a asi svůj životní výkon podal ochránce bestiální svatyně Fíroň a když neměli v první půli mače maladci ani tu trochu toho pověstného hokejového štěstíčka a ve druhé půli se jim začala na kaňky i medvědobijky lepit i smůla, nebylo možné se divit, že se zrodil tento nelichotivý výsledek.

ЦСКА против Бестыам 6:15

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Кройц, Фронк - Купчик, Шпирк c. - Mайор - Патак, Пелей, Фишер - Гойда, Шкyлтeти, Палацкий - Шпирк ю., Кадлзц, Крыпнзр

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Пелей 3, Купчик 2, Гойда

Příště změříme síly s Kolofanty a to hned v pondělí od 21.30 na ledě!

No a jak to viděl kronikář Jirka "Homér" Vencl z Bestií?
To se dozvíš: ZDE!

Дядя Ваня

Kрейсер топчулся на месте!

20. října 2015 v 21:03 | Дядя Ваня
Да! Křižník Potěmkin šlapal vodu a ve vdou třetinách mače dokonce na suchu.

Ilustrační foto z archívu KGB

Zcela proti očekávání laické i odborné veřejnosti, vyjádřené v anketě webu komandy, nejenže nedali mužici v rudých bundoškách odbojným Kolofantům do hrbu, ale ve většině utkání tahali za onen pověstný kratší konec provázku, jehož délku bylo nutné měřit hodně přesnou šuplerou a nebo raději mikrometrem.

Důvod hledat nebylo těžké, maladci si jakés takés šance vypracovali, ale s jejich proměňováním byli tentokráte hodně na štíru, zatímco kolchozníkům z periferie do Mamulínovy svatyně padalo všechno, na co svými medvědobijkymi sáhli a tak průběžný stav 0:8 nebyl vlastně ani tak moc překvapivý.

Teprve pak burlaci přišli na to, že parní motory křižníku sice běží, ale plnou parou vzad, takže poté, co elitní bomber Gojda v jednom střídání překonal dvakrát brankáře soupeře a otočil tím kormidlem na tu správnou stranu, tedy kupředu, zpátky ni krok a přidali se k němu i další čarostřelci Škultétovič, Kupčíkovič a politruk komandy, byli nakonec borci z periferie rádi, že se hrálo o čtvrthodinku méně, neboť slibný náskok by proti rozjeté rudé mašině hodně těžce bránili, no a vo tom to je!

Sestava, která se rodila vzhledem k řádící sibiřské horečce omladnic velice těžko, byla narychlo doplněna i mladými nadějnými borci, jako např. staženou zápůjčkou z farmy, Steinbrückerovičem, kterému sice trvalo, než si zvykl na vytříbený hurá styl komandy, ale do budoucnosti by mohl být velkým příslibem a to zejména v boji proti Bestiím.

Bohužel stále se čeká na elitní málčiky, jimž vedení komandy výslovně doporučilo vzít si příklad z nějakého hrdiny ruské literatury a tajně si při tom myslelo na Pavku Korčagina, Čuka nebo dokonce Geka, ale mužík Volfíkovič se vzhlédl raději v Oněginovi a tak celé noci proflámuje dle hesla mladý komsomolec v zimě nepracuje a v létě tančí a v zimním paláci se objevuje méně než sporadicky!

Dobré bylo i to, že se na vnadičku v podobě dresů se zajícem používanou úspěšně již několik sezón objevili i pauzírující nosiči.

ЦСКА пр. Kолофантам 6:11

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Кройц, Фишер - Штеинбрыкер, Купчик - Гойда, Малцер, Шкултзты - Йиранек, Mайор, Янковец

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Гойда 2, Шкултзты 2, Mайор, Купчик

Příštím mačem bude vzhledem k svátku vyjímečně úterní boj proti Bestiím s následným posezením U Sparťana rudoarmějce přímo v lokálu zimního paláce!

Дядя Ваня

Kоманда как крестьяне y Ватерлоо!

15. října 2015 v 21:27 | Дядя Ваня
Да! Komanda dopadla ve středeční podvečer v posmutnělém zimním paláci slovy pánů Šimka a Grossmanna jako oni pověstní sedláci u Waterloo a servítky si nebral ani sportovní reportér rádia Jerevan, když uvedl, že se jednalo o klasickou hru kočky s myší, přičemž myšánci měli tentokrát více ze hry a to zejména v samém závěru, kdy mužikům nejenže přestaly střílet samostřelky medvědobijky, ale poslušnost vypovídaly i kaňky samochodky a to se opravdu těžko vyhrává!

Solidní rabotu odvedl malčik, Fišerovič, pokladník komandy, který naplnil klubový čemodán deseti tisíci rublů od sponzorů a tak s tím, co v něm zůstalo z minulé sezóny, můžeme konečně objednat bílou sadu dresů se zajícem, což zcela jistě naláká zatím ještě spící elitní snajpery a nosiče, neboť takovému lákadlu není možné odolat.
Na snímku "právě jsem se vrátil z hradu" zachyceným Egonem Ervínem Gojdou ukazuje politruk čerstvě podepsanou smlouvu se sponzorem!

Mač samý nezačal pro mužiky špatně, to když bombou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě, politruk komandy, pak ale přišla stará bolest a to ekvilibristické rozehrávky z vlastního pásma, což pozorné a po pabědě lačnící Bestie bez milosti trestaly.

Do stavu dva ku dvěma se hrál vyrovnaný svižný hokej a dlouho to vypadalo, že se snad zázrakem zrodí nějaký fotbalový výsledek, pak Bestie odskočily na 6:2, na což borci v rudých dresech ještě dokázali zareagovat korekcí na 3:6, ale poslední půlhodinku mače burlaci těžce nezvládli, neboť zcela zanevřeli na pohyb a přestali stíhat bruslit s mladými puškami Bestií, v jejichž sestavě by se z původního kádru, jak jej pamětníci znají, dalo napočítat jedinců na prstech jedné ruky pilařského mistra po padesáti letech praxe.

Ale i maladci museli obměnit svou sestavu, neboť zejména mladíky, kteří již jako jejich starší spolubojovníci nezažili velkou vlasteneckou a nedostali v mládí injekci proti smrti a většinu z nich donutila ulehnout do zemljanek sibiřská horečka omladnic a tak musel politruk komandy svolat všechny skryté talenty ze všech hokejových depozitářů a nebýt internacionální výpomoci soudruhů ze západního Německa, horko těžko by se bojovná úderka dávala dohromady.

V komandě zahráli nadprůměrně oba centři, Kadlecovič a Špirkovič, vynikající výkon podal opět se svou lapačkou kunolapkou s chlupem dovnitř Mamulín a přesto musel lovit neuvěřitelných třináct šajb ze síťky své téměř nedotknutelné svatyně!

Naštěstí se létající prozaik, Jirka "Homér" Vencl z kádru soupeře, nechal zmást stejně jako zatuchlý carský režim před 98-mi lety a opravdu uvěřil tomu, že velká říjnová byla v říjnu, ovšem ta pravá příjde jako každý rok až v listopadu a to již komanda nastoupí s A-teamem a Bestiím se bude zcela jistě dýchat mnohem hůře, než tomu bylo tentokrát!

No a vo tom to je!

ЦСКА пр. Бэстыам 3:13

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Замечник, Фишер - Ширер, Гебгарт - Гойда, Шпирк, Палацкий - Пайдар, Кадлец, Патак - Mайор, Янковец

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Mайор, Кадлец, автогол

Dalším mačem je měření sil s Kolofanty v pondělí, 19. 10. 2015, od 21.30-ti na ledě!

Дядя Ваня

Mигам дошло топливо.

6. října 2015 v 21:31 | Дядя Ваня
Да! Migům došlo ve finále palivo, ale zpočátku zatápěly Kolofantům řádně pod kotlem a pumelice z rudých medvědobijek hledaly neomylně síťku soupeřovy svatyně jako satelitem naváděné střely skrýše rebelů v nejmenované blízkovýchodní poušti!


Mužici ani neřešili, jestli elegantní kombinací vyšachovaný Kolofant je umírněný, zlý či hodný či od koho má výstroj a rozehráli klasický šavlový tanec na ledě, takže soupeř chvílemi nevěděl, kam dřív skočit.


Po úvodním elánu, kdy šli burlaci do dvoubrankového vedení, se obraz hry vyrovnal a byl nabízen plnými hrstmi rychlý a svižný hokej.


Rudé jízdě se ještě několikrát podařilo odskočit, ale po té, co pro závadu na výstroji musel odstoupit spolehlivý bek Fronkovič a Kolofanti začali chytat soupeře za končetiny, což se jim naštěstí podařilo jen u toho nejméně mrštného, Franty Škultétoviče, hru vyrovnali a když ještě na konci mače vyschly migům nádrže, bylo jasné, že ve světle ramp zimního paláce se na piedestálu slávy tentokrát pořádně potetelí dožinkami rozpálený soupeř!

ЦСКА пр. Kолофантам 10:13

Расстановка команды ЦСКА:
Брож - Пайдар, Фронк - Mайор, Шпирк - Йиранек, Гумл, Пелей - Гойда, Купчик, Палацкий - Шкултзты

Зaбpoшeнныe шайбы ЦСКА:
Купчик 4, Гойда 3, Шкултзты 2, Пелей

Příště, tedy ve středu 14. 10. od 21.15, zkříží CSKA své medvědobijky s Bestiemi Boys!

Jedna dobrá zpráva na závěr pro ty, kterým není lhostejná současná řízená invaze vetřelců do Evropy:
V pondělí zamezili obyvatelé Chemnitzu v rámci občanské neposlušnosti příjezdu nových invazních hord do ubytoven ve čtvrti Neusiedel za tichého přihlížení policejních sborů, jejichž příslušníci už mají také plné zuby nesmyslných pseudohumanistických úletů matky Teroresie, jak je ona pravděpodobně již zcela vyšinutá dáma tamním lidem v soukromých hovorech titulována!

Kdo má zájem dovědět se trochu více, než nabízejí kontrolovaná média u sousedů, nechť sleduje fb Pegidy nebo i fb Angely Merkel, zde se ale nedoporučuje pročítat její kydy, ale komentáře pod nimi!

Дядя Ваня